כתבו לנו:  info@d-cure.org
 

סיכום סדנת רולניק

סדנה בנושא הראיון המוטיבציוני למחנכי סוכרת

במחלה כרונית כמו מחלת הסוכרת, אשר מלווה את המטופל שנים רבות, אחד האתגרים הגדולים של הצוות המטפל הוא הנעת המטופל לשינוי ושימור על מוטיבציה ויכולת התמדה ביישום ההמלצות. החינוך הטיפולי המועבר על ידי מחנכי הסוכרת מתמקד בליווי והנעת המטופל לניהול עצמי מיטבי של המחלה.

הראיון המוטיבציוני (Motivational Interviewing) היא גישה ממוקדת מטופל ומבוססת על עקרונות של שיתוף פעולה, הכרה באוטונומיה של המטופל וקביעת מטרות ויעדים בשיתוף המטופל. הגישה מבוססת על אמונה שככל שהמטופל יותר מעורב, הוא מגלה יותר מחויבות לטיפול, וכתוצאה גדל הסיכוי לשינוי. גישה זו פותחה לטיפול בהתמכרויות ובשנים האחרונות פורסמו מאמרים רבים שהוכיחו את יעילותה בטיפול במחלות כרוניות בכלל ובמחלת הסוכרת בפרט. מייסדי הגישה הם פרופ' רולניק ופרופ' מילר.

ב-1/11 התכנסו 35 מחנכי סוכרת במרכז הכנסים בכפר המכביה ועברו סדנת יום בנושא הראיון המוטיבציוני בהנחית פרופ' סטיבן רולניק, מייסד הגישה. הסדנה כללה הקניה ותרגול כלים של ראיון מוטיבציוני והתמקדה בהעברת ידע רפואי למטופל על פי גישה זו.

בין תגובות המשתתפים: " היה מעניין, מלמד וחוויתי,ובעיקר נגיש ליישום במרפאה"  "היה יום שווה...תודה על ההזדמנות ועל המקצועיות המדהימה"

הסדנה נערכה ביוזמת עמותת מהיום ומיזם עצמה ובמימון חברות  אסטרה-זניקה, סנופי ונובו נורדיסק

 

 

נכתב ע"י תמר כהן יוגב וד"ר קרן הרשקופ

UA-89342232-1