כתבו לנו:  info@d-cure.org
 

כנס אנשי דת

כנס אנשי דת בתכנית למניעת סוכרת

ב-26 במאי 2016 התקיים בשפרעם כנס בנוכחות כ-200 אנשי דת מוסלמים, נוצרים ודרוזים. מטרת  הכנס הייתה להעלות את  המודעות לחשיבות של אימוץ אורח חיים בריא למניעת מחלת הסוכרת. הכנס נערך במסגרת תכנית "נחמי-نحميכחלק ממיזם "עוצמה" ובשיתוף משרד הפנים ועמותת "מהיום". 

פרופ' נעים שחאדה, יו"ר תכנית "נחמי-نحمي", פתח את הכנס ובירך את משתתפי הכנס ואת שיתוף הפעולה עם משרד הפנים.  אחריו נשא ברכות מר יעקוב סלאמה,  מנהל בכיר באגף לעדות במשרד הפנים. מר סלאמה התייחס לחשיבות העבודה עם אנשי דת בגלל השפעתם הרבה על הציבור הרחב.

במהלך הכנס הרצו פרופ' ריאד אג'באריה, פרופ' רפעת ספדי, ד"ר פואד מוסא וד"ר ריזאן סכניני על הפן הרפואי של מחלת הסוכרת והשלכותיה. ד"ר עומר כיאל, מפקח ארצי באגף לעדות של משרד הפנים, הרצה על "אמונה בריאה בגוף בריא" תוך התייחסות לראיית  הדתות  את נושא אורח החיים הבריא ותזונה בריאה. גב' סחר פרח דיברה על מהות תכנית "נחמי-نحمي"  וגב' איילת מייזנר, מנכ"ל עמותת "מהיום" דיברה על פעילות העמותה ועל התכנית לערוך כנס עבור האוכלוסייה הערבית. 

המשתתפים הביעו שביעות רצון רבה מהכנס.

 הכנס סימן התחלה של שיתוף פעולה נרחב וחשוב מאד עם אנשי דת ממשרד הפנים. במסגרת שיתוף הפעולה מתוכננים כנסים נוספים להעלאת המודעות למניעת סוכרת באמצעות אורח חיים בריא. נוסף על כך תישקל האפשרות של בניית סדנא ארוכה עם גמול השתלמות לאנשי הדת לצורך מתן כלים להעברת המסר. 

נכתב ע"י נאסים עאסי- רכז התכנית למניעת סוכרת "נחמי-نحمي"

עריכה: ד"ר שרון פורמן-אסף

 

 

UA-89342232-1