כתבו לנו:  info@d-cure.org
 

מאפיות בנצרת

מאפיות בעיר נצרת מתחילות לאפות ולמכור לחמים בריאים

לחם הוא מוצר חיוני ובסיסי בחברה הערבית. במסגרת תכנית "לשמור – نحمي" של מיזם עוצמה בנצרת, ומתוך הרעיון שהסביבה צריכה לסייע ולתמוך בתהליך שינוי אורח החיים הכולל מעבר לתזונה בריאה, קיבלו שלוש מאפיות בעיר את תו הסימון הייחודי ללחם ולחמניות בריאים של משרד הבריאות יחד עם "אפשריבריא – התכנית הלאומית לקידום חיים פעילים ובריאים".

היוזמה החלה בפנייה טלפונית לכל בעלי המאפיות בנצרת (25 מאפיות) שבה הוזמנו למפגש הסבר על הפרויקט. למפגש הגיעו חמישה בעלי מאפיות שבפניהם הוצגה תכנית "לשמור – نحمي" והרעיון שעומד מאחורי קבלת תו הסימון ללחם. מתוכם, שלושה בעלי מאפיות הביעו נכונות לבצע את המהלך. התהליך כלל ליווי של תזונאית מטעם משרד הבריאות ובמסגרתו נשלח הבצק של כל מאפייה לבדיקת מעבדה (חשוב לציין שהבדיקה במעבדה הייתה על חשבון המאפיות). לאחר קבלת תוצאות המעבדה, קיבלו המאפיות הנחיות כיצד להפוך את בצק הלחם לבריא יותר והבצק נשלח שוב לבדיקת מעבדה כדי לוודא שמרכיביו אכן עומדים בתקן של משרד הבריאות. לאחר קבלת התוצאות ובדיקת המאפייה עצמה, קיבלו 3 המאפיות אישור להשתמש בתו הסימון של "אפשריבריא" אשר תורגם גם לערבית.

על התו נכתב "מוצר זה עומד בהמלצות משרד הבריאות לתזונה בריאה יותר", והוא מעיד שהלחם מכיל 80% קמח מלא, עד 400 מיליגרם נתרן ל-100 גרם ובעל ערך קלורי עד 250 קילו-קלוריות ל-100 גרם.

צוות תכנית "לשמור – نحمي" ממשך ללוות את המאפיות שקיבלו את תו הסימון  ממשרד הבריאות ביחסי ציבור שכוללים חשיפה באירועים ותליית שלטים שמעידים שלמאפיות יש אישור של משרד הבריאות.

לאחרונה החל מהלך של הרחבת היוזמה במטרה לגייס מאפיות נוספות לתהליך.

רשימת המאפיות בנצרת שיש להן תו סימון של משרד הבריאות ואפשריבריא:

1. מאפיית בני בכר אלמחרום (שכונת ביר אלאמיר)

2. מאפיית אבו ראפע (צומת אום ואסף)

3. מאפיית אלבדאוי (שכונת הורדים)

 

נכתב ע"י נאסים עאסי רכז התכנית למניעת סוכרת "נחמי-نحمي"

עריכה: שרון פורמן-אסף

logo.png

 

 

 

 

 

UA-89342232-1